Tři rady našich babiček, které skoncují s nepříjemnou rýmou
Zima je období plné nachlazení a nemocí. Viry a bakterie na nás číhají na každém rohu, je třeba mít skutečně skvělý imunitní systém, protože jinak lehce dostaneme rýmu, která je asi nejvíce otravným nachlazením vůbec.
Rýma je nemoc mužů – to ví naprosto každý. Bohužel je to nachlazení, s nímž se nedá nějak zvlášť bojovat. Podle všeho je to nemoc, která trvá týden, léčená rýma ale trvá sedm dní – tak to tedy říkaly naše babičky. Sice s rýmou asi neskoncujeme dříve jak za týden, ale můžeme ji přírodně léčit tak, že pro nás nebude tak nepříjemnou.
Tady jsou tři rady našich babiček, které vám poradí, jak to s rýmou domluvit, aby nebyla tak otravná, jakou bývá.
1) Cibulový čaj
Obecně proti nachlazení bojuje cibulový čaj. Je to sice pěkně nechutná tekutina, ale je to něco, co nám zlikviduje viry a bakterie v našem těle. Cibulový čaj se skládá ze dvou oloupaných cibulí a půllitru vody, který se přivede k varu. Tento odvar se pak jenom dosladí medem a pije se.
2) Ořechový vývar
Znáte ořechový vývar? Pomáhá hlavně na suchý kašel, ale i s rýmou skoncuje. Skládá se z vlašských ořechů, které zalijete půllitrem vody. Louhujete čtyři hodiny, potom půl hodiny přivádíte k varu a opět osladíte medem.
3) Vývar
Obecně proti nachlazením funguje vývar. Ten pomáhá jak při nachlazení, tak při nemocích, jako je chřipka nebo angína. Pravý domácí vývar umí uvařit snad každý, je to naprosto jednoduché, jenom to chce vymezit si trochu času. Přece jenom kvalitní vývar se vaří minimálně dvě hodiny – dejte ho do papiňáku už ráno, ať máte na oběd hotovo.