Jakých chyb se dopouštíme při grilování?
Grilovací sezona se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, což znamená, že je třeba udělat si za letošní grilovací sezonou malou rekapitulaci. Pokud jste letos v létě grilovali opravdu hojně, možná jste si ani neuvědomili toho, že jste se při grilování dopouštěli několika chyb. Ano, i při grilování se člověk může dopustit několika chyb, proto jsme se rozhodli vypsat ty nejčastější, abychom se jim příští rok vyhnuli – respektive abychom se jim vyhnuli ještě nyní, než se definitivně ukončí grilovací sezona.
Nedodržovali jsme správnou teplotu
K velkým chybám patří to, že jsme nedodržovali správnou teplotu. Ideální teplota je u grilování důležitá, nesprávná teplota by mohla maso buď rychle a nekvalitně ugrilovat, nebo naopak neugrilovat ho správně. Každý, kdo pracuje s grily častěji než jen během léta, ví, že maso na grilu potřebuje svůj čas, gril se potřebuje před položením masa pořádně roztopit. Než položíte maso na gril, musíte roztopit uhlí, což zabere klidně i půl hodiny. Ideální teplota je až tři sta stupňů Celsia.
Pozor si však dejte na přetopení grilu. Raději zůstávejte u menších stupňů. Pokud byste položili maso na moc rozpálený gril, docházelo by ke spálení povrchové vrstvy, maso uvnitř by však bylo stále syrové. Tato chyba však letos v létě poučila nejednoho člověka.
Nenakládáme si maso předem
Grilovali jste velmi často, ale nikdy vaše maso nebylo dokonale ugrilované? Problém je pravděpodobně v tom, že jste maso nenaložili předem. Pokud byste příště chtěli dosáhnout dokonale ugrilovaného masa, které bude dokonalé i po chuťové stránce, naložte ho klidně i dva dny dopředu, a to ideálně do připravené marinády z bylinek, oleje nebo dobrého koření.
Nesolte maso dopředu
Mnozí lidé se dopouštěli další chyby, a sice solili maso dopředu. Jenže v takovém případě se maso pravděpodobně vysušilo, vypustilo během grilování ze sebe příliš mnoho vody. Solte tedy maso ideálně až na talíři, respektive osolte trochu marinádu, do které maso předem naložíte.